środa, 3 sierpnia 2011

Olej Golden Drop dla sportowców



Aktywność fizyczna jest jednym z najważniejszych elementów zdrowego stylu życia. Jej brak bądź niewystarczająca ilość może być przyczyną wielu problemów zdrowotnych. Brak ruchu negatywnie wpływa szczególnie na rozwój młodego organizmu.  Niedobór wysiłku fizycznego powoduje nadwagę, słabą przemianę materii, niewydolności układu sercowo-naczyniowego itd. U młodych ludzi siedzący tryb życia często bywa przyczyną wad postawy. Każdy, kto uprawia sport, regularnie chodzi na siłownię czy basen, cieszy się lepszym zdrowiem i dzięki temu dłużej żyje. Ruch jako biologiczna potrzeba ludzi jest nie tylko podstawą zdrowia fizycznego, ale również psychicznego.
Pod wpływem wysiłku fizycznego zachodzi szereg zmian w naszym organizmie. Wzrasta czynność układu oddechowego i krążenia, następują zmiany w napięciu układu nerwowego. W układzie mięśniowym wysiłek fizyczny zwiększa i przyspiesza wiele procesów biochemicznych, wywołując reakcję łańcuchową, wytrącającą organizm z równowagi .W odpowiedzi na zmiany wywołane aktywnością fizyczną, organizm uaktywnia proces przystosowawczy, czyli usprawnia koordynację mięśniowo-ruchową oraz zmienia budowę mięśni.
Jak wiadomo na wszystkie te reakcje i procesy organizm potrzebuje dużo energii. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu człowieka odgrywają tłuszcze. Są one doskonałym źródłem energii. To w nich rozpuszczają się witaminy A, D, E i K, które następnie  organizm z łatwością może przyswoić.
Najistotniejsze to kwasy Omega 3 i Omega 6. Są niezbędne do produkcji hemoglobiny oraz ułatwiaja transport tlenu do komórek, przez co zwiększają wydajność i wytrzymałość organizmu. Biorą udział w metabolizmie białek i minerałów. Chronią DNA przed uszkodzeniem. Są potrzebne do funkcjonowania układu sercowego, odpornościowego i do sprawności stawów. Kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6 przekształcane są w organizmie w eikozanoidy, pełniące funkcję obwodowych przekaźników modulujących czynność hormonów i neuromediatorów.
Badacze z Instytutu Nutraceutyki i Żywności Funkcjonalnej przy Uniwersytecie Laval w Quebec dowiedli, że kwasy Omega 3 wpływają na wzrost masy mięśniowej. Przyspieszają również proces regeneracji sił po treningu, ponieważ krew jest w stanie przenosić więcej życiodajnego tlenu do komórek mięśniowych oraz ułatwiają transport składników odżywczych w krwiobiegu, pomagając dostarczyć te najpotrzebniejsze do mięśni.
Systematyczne spożywanie produktów bogatych w kwasy Omega 3 podwyższa wchłanianie wapnia w jelitach. Stymulują także komórki odpowiedzialne za budowę kości, hamując działanie komórek niszczących układ kostny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz